Ψυχολόγος και Κοινωνική λειτουργός του σχολείου μας

Η Κοινωνική Λειτουργός, Δέσποινα Κιοσσέ (ΠΕ30) και η Ψυχολόγος, Σπυροπούλου Μαρία (ΠΕ23), μέλη της Επιτροπής Διαγνωστικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης  (ΕΔΕΑΥ), σας  ενημερώνουμε  πώς  βρισκόμαστε στη διάθεσή σας και στη διάθεση των γονέων του σχολείου σας,  για να προσφέρουμε εξ αποστάσεως  υποστηρικτικό έργο που εμπίπτει στις αρμοδιότητές μας, όπως συμβουλευτική για τη διαχείριση κρίσεων, ψυχολογική υποστήριξη της οικογένειας, συμβουλές σε σχέση με ζητήματα των νέων συνθηκών που προκύπτουν από την παραμονή στο σπίτι, κλπ, στα πλαίσια που ορίζονται από το καθηκοντολόγιο μας (ΦΕΚ 315/2014 , Αριθμ. 17812/Γ6, «Νόμιμη σύσταση των ΕΔΕΑΥ και καθορισμός των ιδιαίτερων καθηκόντων των μελών και συντονιστών αυτών»).

Οι  Διευθυντές των σχολικών μονάδων δύναται να ενημερώσουν τους γονείς για τη δυνατότητα αυτή, είτε τηλεφωνικά, είτε με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και έπειτα να μας διαβιβάσουν τα αιτήματα με τα στοιχεία επικοινωνίας τους ώστε να έρθουμε σε επαφή μαζί τους.

Ευχόμαστε καλή δύναμη και καλή συνέχεια στο έργο σας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

Με εκτίμηση,

Δέσποινα Κιοσσέ –Κοινωνική Λειτουργός  kiossedespina@yahoo.gr