Έναρξη των Ομίλων Αριστείας από Δευτέρα 17-10-2022

Αγαπητοί γονείς,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε τους Ομίλους Αριστείας που πρόκειται να λειτουργήσουν στο σχολείο μας. Οι Όμιλοι αυτοί προσφέρονται και για μαθητές άλλων σχολείων.

1. Χορωδία και Μουσική με την εκπαιδευτικό Μουσικής του σχολείου μας κα Χανού Μαριέτα

Κάθε Δευτέρα 2.00-4.00μ.μ.

1. Κάθε Πέμπτη 2.00-4.00μ.μ. Όμιλος Δημιουργικής Γραφής με την δασκάλα μας κα Πρεμέτη Κατερίνα
  1. Κάθε Παρασκευή 2-4μ.μ.

Θεατρικό παιχνίδι και Θέατρο για παιδιά με τον γυμναστή κ. Ζαμπούνη Μιχαήλ

Τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία να εκφραστούν μέσα από το Θεατρικό παιχνίδι και να ικανοποιήσουν την ανάγκη τους για έκφραση των συναισθημάτων τους. Ευκαιρία για εκτόνωση.

Και φυσικά στο Διευρυμένο μας Πρόγραμμα 4-5.30μ.μ.

Δευτέρα και Τετάρτη ο κ. Γιώργος Πασπαλάς παραδίδει μαθήματα Μαθηματικών στα παιδιά

Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή η κα Ελίζα Θεοδωράκη παραδίδει μαθήματα Γαλλικής Γλώσσας με τραγούδια, συνταγές και θεατρικούς διαλόγους. Δείχνει ταινίες και κόμικ στα παιδιά.

ΔΗΛΩΣΗ ΓΟΝΕΑ

Επιθυμώ το παιδί μου μαθητής/τρια της                                   τάξης του

Σχολείου να συμμετέχει στον Όμιλο του/της

Του 2ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Σάμου