Ενημέρωση, τέλος του σχολικού έτους

Αγαπητοί γονείς,

Άλλη μια σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της.

Ένα ταξίδι που το φτάσαμε στο τέλος του .Φέτος το ταξίδι μας ήταν ιδιαίτερα δύσκολο. Ταξιδέψαμε με τρικυμία , συναντήσαμε σκοπέλους, αποφύγαμε τα βράχια.

Με ελιγμούς και μαεστρία βγήκαμε στη στεριά.

Η συνεργασία του Συλλόγου Διδασκόντων με τον Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας ήταν υποδειγματική. Ο αλληλοσεβασμός διέκρινε την πορεία μας για να πετύχουμε  τον επιθυμητό στόχο: την προσφορά παιδείας και αγωγής στα παιδιά μας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι βαθμοί  2ου και 3ου τριμήνου,

οι Τίτλοι Προόδου για τις Α΄,Β΄,Γ΄,Δ΄,Ε ΄ τάξεις,

οι Τίτλοι Σπουδών για την Στ1΄ τάξη  θα δοθούν την Πέμπτη 25-6 και την Παρασκευή 26-6 στις υποομάδες  όπως αυτές θα προσέλθουν στο σχολείο.

Για τις τάξεις Ε1΄και Στ1΄που συνεχίζουν την εξ΄ αποστάσεως διδασκαλία λόγω της άδειας ειδικού σκοπού των δασκάλων τους οι τίτλοι θα δοθούν ως εξής:

Ε1΄ η 1η υποομάδα την Πέμπτη στις 9-10.00.

Ε1΄ η 2η υποομάδα την Πέμπτη στις 10-10.45.

Στ1΄η 1η υποομάδα την Παρασκευή στις 9-10.00.

Στ1΄η 2η υποομάδα την Παρασκευή στις 10-10.45.

Τα έγγραφα θα δοθούν στους μαθητές μέσα σε σφραγισμένους φακέλους.

Η εγγραφή των μαθητών της Στ΄ τάξης  στην Α΄ τάξη του 1ου Γυμνασίου Σάμου θα γίνει με τις προβλεπόμενες διαδικασίες από το σχολείο μας.

Οι μετεγγραφές θα γίνονται κατόπιν των αιτήσεών σας στην Διεύθυνση του σχολείου.

Δάφνη Παναγιώτου

Διευθύντρια 2ου Δημοτικού Σχολείου Σάμου