Ευχαριστήρια Επιστολή

Από τη Δάφνη Παναγιώτου

Αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω θερμά τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για την τεράστια προσπάθεια που καταβάλλουν  προκειμένου να ανταποκριθούν στις ανάγκες των μαθητών μας την εποχή της εξ΄ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Ο καθηγητής της Πληροφορικής Μανώλης Κουρμπετλής έστησε την εξαιρετική Ιστοσελίδα που αποτελεί καινοτομία επικοινωνίας μεταξύ των εκπαιδευτικών και των μαθητών τους καθώς και των γονέων τους.

Οι εκπαιδευτικοί μας με υψηλό αίσθημα ευθύνης, υψηλό φρόνημα και άρτια επιστημονική κατάρτιση έσπευσαν να αναρτήσουν εκπαιδευτικό υλικό για τα παιδιά μας.

Ευχαριστούμε τους γονείς και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που επιδεικνύουν πνεύμα συνεργασίας.

Ανταποκρίνεστε άριστα σε κάθε οδηγία που δίνεται από το Υπουργείο Παιδείας.

Να ξέρετε ότι οι εκπαιδευτικοί είμαστε συνοδοιπόροι σας σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς που διανύουμε. Με την αισιοδοξία ότι μαζί θα τα καταφέρουμε να αξιωθούμε καλύτερες μέρες, ας οραματιζόμαστε μένοντας σπίτι έναν ομορφότερο κόσμο για τα παιδιά μας.

Ας συνεχίσουμε την επικοινωνία μέσα από την Ιστοσελίδα μας, μέσα από τις ψηφιακές μας τάξεις, μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Με εκτίμηση Δάφνη Παναγιώτου

Διευθύντρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σάμου