Οι μαθητές του ΣΤ1 στο εργαστήριο πληροφορικής του 1ου Πειραματικού Γυμνασίου

Οι μαθητές του Στ1 τμήματος στις 19 Απριλίου φιλοξενήθηκαν στο εργαστήριο πληροφορικής του 1ου Πειραματικού Γυμνασίου Σάμου. Στο πλαίσιο του Εκπαιδευτικού Ομίλου Αριστείας ” Όμιλος Μαθηματικών” του Πειραματικού Γυμνασίου γνώρισαν το λογισμικό GeoGebra,τις υπέροχες δυνατότητες που προσφέρει και σχεδίασαν τρισδιάστατα γεωμετρικά σχήματα. Ευχαριστούμε θερμά τις υπεύθυνες καθηγήτριες του Ομίλου κυρίες Κουμούτση Σοφία και Ελευθερίου Χρυσούλα για την εξαιρετική υποδοχή, προετοιμασία και διαχείριση, όπως επίσης και τις μαθήτριες Καραγιάννη Καλλιόπη, Μένη Θωμαΐς, Σαράντου Ιωάννα και Χαρίτου Μαριαλένα, που μας υποδέχτηκαν με μεγάλη χαρά και ανέλαβαν να ” ξεναγήσουν” τους μαθητές μας στον κόσμο του GeoGebra.